Ogrody Muzyczne dla dzieci [ZA DARMO]

To wyjątkowa szansa dla młodych warszawiaków, aby poznali najsłynniejsze opery. W Klubie Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23) odbędą się „Zimowe Dziecięce Ogrody Muzyczne”. Na dzieci w wieku 6-12 lat czeka dwanaście spotkań odbywających się w atrakcyjnej i interaktywnej formule.

Fot. Festiwal "Ogrody Muzyczne

Fot. Festiwal „Ogrody Muzyczne

Fundacja Ogrody Muzyczne, która od 15 lat organizuje Festiwal Ogrody Muzyczne, zaprasza dzieci na animowane opery, które przybliżą najmłodszym dzieła wybitych kompozytorów.

Podczas spotkań prezentowane są dzieła:

  • 2 lutego, wtorek – „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta;
  • 3 lutego, środa – „Cyrulik sewilski” Gioaccino Rossiniego;
  • 4 lutego, czwartek – „Carmen” Goergesa Bizeta;
  • 9 lutego, wtorek – „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta;
  • 10 lutego, środa – „Cyrulik sewilski” Gioaccino Rossiniego;
  • 11 lutego, czwartek – „Carmen” Goergesa Bizeta.

Muzyczne wydarzenia odbywają się w dwóch turach. O godz. 10.00 dla zorganizowanych grup z programu „Zima w mieście” oraz o godz. 11.30 dla wszystkich chętnych dzieci.

Prezentowane najsłynniejsze opery świata, zrealizowane zostały w różnych technikach animacji, a ich produkcją zajęła się telewizja BBC. Twórcy filmów w krótkiej (30 minut) formie zawarli akcję całych oper. Przedstawieni zostali najważniejsi bohaterowie, najpiękniejsze arie i sceny zbiorowe, a wszystko to w formie rysunkowej, atrakcyjnej dla młodego widza. Filmy te to prawdziwe muzyczne dzieła, godnie uwagi również wśród dorosłych widzów.

W świat opery dzieci wprowadzi gospodarz Dziecięcych Ogrodów Muzycznych, aktor Teatru Rampa Maciej Gąsiorek. Artysta ma doskonały kontakt z młodą publicznością, śpiewa i gra na wielu instrumentach, czym potrafi zaciekawić wszystkich najmłodszych. Atrakcją spotkań są również konkursy z nagrodami.

Uczestnictwo w „Zimowych Dziecięcych Ogrodach Muzycznych” jest bezpłatne. Każdy spektakl trwa około 60 minut.

Więcej informacji na temat wydarzenia: http://www.ogrodymuzyczne.pl/zimowe-dzieciece-ogrody-muzyczne-2-11-lutego-2016/

Szczegółowe informacje na temat programu „Zima w mieście” na stronie www.zima.warszawa.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.