Ogromna podwyżka cen papierosów i epapierosów. Ministerstwo szykuje zmiany w akcyzie
Resort Sprawiedliwości próbuje zareagować na nowinki technologiczne i nałożyć akcyzę na nowatorskie wyroby tytoniowe oraz sam tytoń. Palacze mogą zapłacić dużo więcej.
Serwis money.pl, który zadał pytanie ministerstwu przypomina, że połowę ceny papierosów to akcyza. W przypadku epapierosów podatek płaci się przy zakupie wkładów, ale już nie przy zakupie urządzenia. Wniosek jest taki, że należy uszczelnić podatki.
Akcyza miałaby być równa i wynosić „239,3 zł za każde 1000 sztuk sprzedanych wyrobów nowatorskich”. Ministerstwo Finansów analizuje propozycje.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.
