Ogromne dostawy broni dla Ukrainy od tego kraju „śmiercionośny sprzęt”
Ukraina dostanie ogromne dostawy broni od Australii. Wartość dostarczonego sprzętu wynosić będzie 50 mln dolarów.

Australia dostarczy „Rakiety, amunicja oraz innego rodzaju sprzęt wojskowy – w większości śmiercionośny” – powiedział szef australijskiego rządu Scott Morrison.
Jeszcze kilka dni temu rząd w Canberze deklarował, że wyśle Ukrainie jedynie „nieśmiercionośny” sprzęt do obrony. Zmienił jednak zdanie po słowach ukraińskiego prezydenta. Kiedy Amerykanie proponowali Wołodymyrowi Zełenskiemu pomoc przy ewakuacji, ten odparł, że potrzebuje broni, a nie podwózki.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.