Ogromne podwyżki za wywóz śmieci! Pod Warszawą nawet kilka tysięcy złotych więcej!

Ustawa śmieciowa weszła w życie, a wraz z nią podwyżki i zbiorowa odpowiedzialność za brak segregacji odpadów. Money.pl informuje o ogromnych opłatach, jakie poniosą m.in. mieszkańcy podwarszawskich gmin.

Fot. Pixabay

Jak donosi jeden z czytelników portalu, w Józefosławiu w gminie Piaseczno opłaty za wywóz odpadów wzrosły trzykrotnie. Z 18 zł za odpady zmieszane i 9 zł za segregowane do 54 i 27 zł obecnie. Opłata dotyczy jednej osoby.

Jak łatwo obliczyć opłaty dla czteroosobowej rodziny, czyli np. rodziców z dwójką dzieci wyniosą rocznie 2592 zł za wywóz śmieci niesegregowanych i 1296 za segregowane. Podwyżka wynosi więc odpowiednio 1728 zł i 864 zł. Im większa rodzina tym i opłaty będą większe.

W podwarszawskim Piastowie opłata wzrosła z 10 do 25 zł za osobę przy założeniu, że będziemy segregować odpady. To podwyżka o 720 zł w skali roku.

Problem z segregacją dotyczyć może jednak osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych. Jeżeli chociaż jeden mieszkaniec, mimo deklaracji nie będzie segregował odpadów, zastosowana zostanie odpowiedzialność zbiorowa i zniżka nie będzie naliczana.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.