Ogromne utrudnienia w weekend: 26,5 tys. mkw. nawierzchni do wymiany

k1299_graf-1_2015-05-28

Fot. UM Warszawa

Drogowcy wymienią nawierzchnię na wschodniej jezdni (w kierunku ul. W. Broniewskiego) ciągu ulic Powstańców Śląskich i al. W. Reymonta pomiędzy ul. Piastów Śląskich a J. Conrada oraz na ul. gen. S. Maczka pomiędzy al. W. Reymonta i ul. L. Rudnickiego. Jak na razie, to największe frezowanie w tym roku – do wymiany jest aż 26,5 tys. mkw. nawierzchni.

I tak, od piątku, 29 maja od godz. 22.00 do poniedziałku, 1 czerwca do godz. 4.00 zamknięte dla ruchu będą ul. Powstańców Śląskich i al. W. Reymonta pomiędzy ul. Piastów Śląskich i ul. J. Conrada i ul. gen. S. Maczka pomiędzy al. W. Reymonta i ul. L. Rudnickiego.

Ruch drogowy w ciągu ul. Powstańców Śląskich i al. W. Reymonta w obydwu kierunkach będzie prowadzony drugą jezdnią, normalnie prowadzącą tylko w kierunku ul. Górczewskiej. Będzie tu po jednym pasie w każdym kierunku. Objazdy dla wyjeżdżających z Bielan zostaną poprowadzone ulicami J. Kochanowskiego i W. Broniewskiego. Zalecany objazd dla jadących z Bemowa prowadzi ulicami: Piastów Śląskich – E.J. Omańczyka – Z. Pieniążka – Obrońców Tobruku. Objazdy zamkniętego odcinka ul. gen. S. Maczka prowadzą ulicami: L. Rudnickiego – J. Kochanowskiego lub W. Broniewskiego albo Powązkowska – Trasa Armii Krajowej – W. Broniewskiego. Swoją trasę w kierunku Chomiczówki zmienią autobusy linii 167 – od skrzyżowania al. Reymonta/Conrada/Kochanowskiego pojadą ulicami al. Reymonta – Wólczyńska – J. Conrada.

Zalecany objazd ul. Powstańców Śląskich

Fot. UM Warszawa

Natomiast na Woli na ul. Grzybowskiej naprawiana będzie jezdnia po pracach ciepłowniczych. Od piątku, 29 maja od godz. 22.00 zwężona o połowę szerokości będzie ul. Grzybowska w rejonie skrzyżowania z ul. Wronią. Na zwężonym odcinku będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę ul. Żelaznej. Wyłączona z ruchu zostanie północna strona jezdni ul. Grzybowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wronią do przystanku autobusowego. Zamknięty będzie również wlot ul. Wroniej od strony ul. Chłodnej. Na zwężonym odcinku wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy – w stronę ul. Żelaznej. Objazd w kierunku ul. Towarowej zostanie poprowadzony ulicami Żelazną i Prostą. Utrzymana będzie możliwość skrętu z ul. Grzybowskiej w ul. Wronią (w kierunku ul. Łuckiej) oraz wyjazd ul. Wroniej (od ul. Łuckiej) i skręt w kierunku ul. Żelaznej.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 102 i 105. Od skrzyżowania ulic Grzybowska/Żelazna w kierunku Woli i Bemowa pojadą trasami: 102 – Żelazna, Prosta, Towarowa, Grzybowska; 105 – Żelazna, Prosta.

Szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie ZTM.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.