Ogromne zmiany w ruchu drogowym. Zamknięta Waluszewska, część Jegiellońskiej i mnóstwo ulic lokalnych!

Ogromne zmiany w ruchu drogowym w całej Warszawie. Zamknięta będzie ul. Waluszewska na Białołęce, skrzyżowanie Jagiellońskiej i Kępnej na Pradze, a także odcinki ulic lokalnych: Sztygarów, Bronisławskiej, H. Wolff, Wolna, Mszańska, Chryzantemy, Drozdowa, Żwanowiecka, Arniki, Sarny.

Fot. Shutterstock

 

Tym razem tylko nocami Zarząd Dróg Miejskich będzie wymieniał nawierzchnię ul. Wałuszewskiej. Roboty zaplanowanie na noce 26/27 i 27/28 października w godz. 22.00 – 4.00. W tych godzinach ulica będzie zamknięta dla ruchu od ul. Bohaterów do Żyrardowskiej. Objechać zamknięty fragment ulicy można jadąc ul. Dynamiczną. Autobusy linii 152 będą jeździły ulicami Majorki i Waligóry.

Od poniedziałku, 30 października od godz. 10.00 zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ulic Jagiellońskiej i Kępnej. Jadący ul. Jagiellońską od strony al. „Solidarności” będą musieli skręcić w ul. S. Okrzei. Podobnie jadący ul. S. Okrzei nie będą mogli skręcić w prawo i będą musieli pojechać do ul. Targowej. Dalej będzie możliwy tylko dojazd do posesji zlokalizowanych przy ul. Jagiellońskiej. Z drugiej strony trzeba będzie skręcić już w ul. K. Marcinkowskiego. Objazd zostanie poprowadzony ul. Targową. Utrudnienia związane są z remontem komory ciepłowniczej i potrwają do połowy listopada.

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy (inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad) w Wawrze planuje od piątku 27 października wprowadzić pierwsze zmiany w ruchu związane z budową. Zamknięte mają zostać odcinki ulic lokalnych: Sztygarów, Bronisławskiej, H. Wolff, Wolna, Mszańska, Chryzantemy, Drozdowa, Żwanowiecka, Arniki, Sarny. Objazd zostanie poprowadzony ul. Lokalną do ul. Patriotów. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 2020 r. Po wybudowaniu obwodnicy na ul. Zabawnej powstanie wiadukt, natomiast pozostałe ulice będą miały połączenie z jezdniami lokalnymi wybudowanymi wzdłuż nowej trasy.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]