Ogromny spadek zawieranych małżeństw. Dlaczego tak się dzieje?

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że spada liczba zawieranych małżeństw. W rozmowie z Wirtualną Polską, rzecznik KEP wyjaśnia skąd to wynika.

Fot. Pixabay

W kwietniu i maju liczba zawieranych małżeństw spadła aż o 70 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Oczywiście przede wszystkim największą przeszkodą był koronawirus, który znacznie wpłynął i uniemożliwił śluby i wesela. W rozmowie z WP, Nowy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, dr. Leszek Gęsiak przekazał, że pandemia ogromnie wpłynęła na kościół. Wiele ślubów musiały być anulowane. Część par przesunęła uroczystości na przyszły rok.

Ale drugim problemem, jak zauważył Leszek Gęsiak, jest to, że młodzi ludzie nieodpowiednio angażują się w związek na dłużej. Świat teraz uczy tymczasowości. Jak zaznacza „Teraz można wszystko mieć, zużyć i wyrzucić. A małżeństwo jest na całe życie”.  W Polsce już od dłuższego czasu zauważalny jest spadek jeśli chodzi o ilość zawieranych małżeństw. Również ze względu na to, że jest coraz mniejsza życzliwość w stosunku do kościoła.

Obecnie śluby mogą się odbywać, jednak z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Obostrzenia występują w czerwonych i żółtych powiatach, gdzie na liście gości może być do  50 lub 100 osób. Ministerstwo ma też w planach dalsze zmiany, nad którymi trwają intensywne obrady.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c