Ogromny szpital polowy pod Warszawą? PTAK Warsaw Expo składa propozycje

Rząd planuje stworzyć szpitale polowe na Mazowszu. Do pomysłu na łamach WP, odniósł się Tomasz Szypuła prezes PTAK Warsaw Expo. Zaoferował, że nieodpłatnie udostępni swoje hale.

Fot. Shutterstock

Nie jest to pierwszy raz, kiedy prezes wyciąga pomocną dłoń. Zrobił to także podczas pierwszej fali pandemii, ale wtedy okazało się, że miejsca są i szpitale polowe nie powstaną.

Dlatego podtrzymujemy naszą gotowość i jeżeli będzie taka potrzeba, to oddajemy do dyspozycji państwa polskiego możliwość niekomercyjnego przeznaczenia naszych obiektów w Nadarzynie – mówi WP Tomasz Szypuła.

6 hal o łącznej powierzchni 150 tys. metrów kwadratowych wystarczy na tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji z powodu COVID-19.

Hale są ogrzewane, obok znajdują się parkingi, a prezes deklaruje również, że ma sprzęt i zaplecze techniczne. Co więcej obiecuje, że pracownicy działu technicznego mogą włączyć się do procesu adaptacji.

Deklaracja z chęcią udzielenia pomocy została wysłana do Pałacu Prezydenckiego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wojewody mazowieckiego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.