Ogromny wyciek szczegółowych danych tysięcy studentów SGGW. Ktoś… ukradł laptopa

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego poinformowała, że doszło do ogromnego wycieku danych. Dane studentów przechowywane były bowiem na jednym z laptopów, który został skradziony. Dane są niezwykle szczegółowe i obejmują m.in. adres zamieszkania, numer PESEL i numer dowodu osobistego.

Fot. Pixabay

„W dniu 5 listopada 2019 r.  miało miejsce zdarzenie kradzieży komputera przenośnego użytkowanego przez jednego z pracowników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie” – informuje SGGW.

„Na dysku tego komputera znajdowały się dane osobowe przetwarzane w trakcie postępowań rekrutacyjnych w ostatnich latach na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. (…) Na dysku komputera znajdowały się dane osobowe kandydatów obejmujące m.in.: dane identyfikacyjne – imię, drugie imię, nazwisko, nazwisko rodowe, imiona rodziców, pesel, płeć, narodowość, obywatelstwo, adres zamieszkania, seria i numer dowodu/paszportu, seria i numer dowodu osobistego, ukończona szkoła średnia, miejscowość szkoły średniej, nr telefonu komórkowego i stacjonarnego, rok ukończenia szkoły średniej, numer i data świadectwa ukończenia szkoły średniej, organ wydający świadectwo, rok matury i data świadectwa maturalnego, organ wydający świadectwo maturalne, wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym, ukończone studia, ukończona uczelnia, ukończony kierunek studiów, ocena na dyplomie, średnia ze studiów, kierunek studiów o który kandydat się ubiega, dane szkoły średniej, informacja o zakwalifikowaniu na studia, punkty kwalifikacyjne kandydata, zbieżność kierunku studiów ukończonego z tym o który się kandydat ubiega” – podaje uczelnia.

Studenci są w szoku, że toś przetrzymywał ich dane na laptopie. Na grupach w social media można przeczytać, że studenci planują pozew zbiorowy przeciwko uczelni.

Wyciek tego typu danych jest bardzo groźny. Pamiętajcie, że jeżeli padliście jego ofiarą natychmiast zabezpieczcie swoje konta, adresy i dostępy i zmieńcie do nich hasła. Monitorujcie też aktywność kredytową. Mając pełne dane na Wasz temat osoba, która pozyskała dane może wziąć np. kredyt gotówkowy lub tzw. „pożyczkę chwilową”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.