Ojciec i syn zatrzymani za wspólną szarpaninę z kontrolerem biletów

Policjanci z patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn, ojca z synem, którzy nie chcieli okazać do kontroli biletów w autobusie i w efekcie doszło do szarpaniny z kontrolerami. 59-letni Wojciech i 21-letni Paweł P. trafili do policyjnych cel. Dziś w wydziale dochodzeniowo-śledczym, po przeanalizowaniu materiałów dowodowych, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty zmuszania do określonego zachowania, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Fot. KSP

Wczoraj przed 9.30 pod numer alarmowy zatelefonował obywatel, który powiadomił, że na jednym z przystanków autobusowych szarpią się 4 mężczyźni.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z patrolówki. Okazało się, że doszło do nieporozumienia i awantury pomiędzy kontrolerami biletów, a dwoma pasażerami autobusu. Nie chcieli oni okazać biletów i po wyjściu na przystanek zaczęli szarpać i atakować kontrolerów. A wszystko po to, by ci odstąpili od kontroli i zaniechali dalszych czynności, a oni sami mogli uciec.

Mundurowi błyskawicznie opanowali sytuację. Zatrzymali 59-letniego Wojciecha i 21-letniego Pawła P.Mężczyźni trafili do policyjnych cel.

W komendzie śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków i dziś na podstawie zgromadzonych materiałów, najprawdopodobniej przedstawią zatrzymanym zarzuty zmuszania do określonego zachowania.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.