Ojciec mało nie zabił kilkutygodniowej dziewczynki. Matka ciężko ją pobiła

Przed sądem ruszył proces pary z Płońska. Mężczyzna jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej kilkutygodniowej córeczki. Matce natomiast postawiono zarzut ciężkiego pobicia i narażenie jej na niebezpieczeństwo przez zaniechanie.

Fot. Pixabay

Portal Płońsk w Sieci poinformował, że w czwartek ruszył proces dwójki rodziców z Płońska, którzy znęcali się nad swoim kilkutygodniowym dzieckiem.

33-letni mężczyzna oskarżony jest o usiłowanie zabójstwa w zamiarze ewentualnym, za co grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Matka odpowiadać będzie natomiast za ciężkie pobicie dziecka i narażenie jej na niebezpieczeństwo przez zaniechanie. Grozi jej od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowiada z wolnej stopy.

Sprawa wyszła na jaw w listopadzie 2018 roku. Dziewczynka była wielokrotnie maltretowana. Po którymś razie dziecko trafiło do szpitala. Lekarze w Płońsku udzielili dziewczynce pierwszej pomocy, a następnie wysłali do szpitala dziecięcego w Warszawie. Dziecko doznało uszkodzeń głowy, stłuczenia mózgu, złamania żeber i urazów mechanicznych spowodowanych przez osoby trzecie.

Śledczy dotarli do szokujących faktów. Okazało się, że dziecko było podrzucane i upadało na podłogę, uderzano jego główką o futrynę i było podduszane.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c