Ojciec rapera od Patointeligencji zaprasza na Marsz Tysiąca Tóg [WIDEO]

„Toga, to strój, w którym prawnicy i sędziowie wypełniają swoje obowiązki in jutro musimy wypełnić nasz obowiązek, zaprotestować przeciwko niszczeniu niezależności sadownictwa”. – powiedział prof. Marcin Matczak w wystąpieniu na Facebooku. Wykładowca UW i radca prawny zaprosił na dzisiejszy Marsz  Tysiąca Tóg.Marcin Matczak, to ojciec  Michała Matczaka, występującego pod pseudonimem „Mata”, który w ostatnim czasie zasłynął utworem „Patointeligencja”.

Kim jest Marcin Matczak?
Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2002 uzyskał tam na podstawie rozprawy pt. Kompetencja organu administracji publicznej. Analiza teoretyczno-prawna stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: teoria prawa (promotor: Andrzej Bator). W 2011 na Wydziale Prawa i Administracji UW, na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Summa iniuria. O błędzie formalizmu w stosowaniu prawa, otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa. Został adiunktem w Instytucie Nauk o Państwie i Prawie tego Wydziału, a następnie profesorem nadzwyczajnym UW (od 2019 stanowisko profesora uczelni UW).

Jako radca prawny specjalizuje się w prawie farmaceutycznym i żywnościowym. Jest partnerem w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka[4].

Członek: Zespołu Ekspertów Prawnych Fundacji im. Stefana Batorego, Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy, Rady Programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego.

Od początku kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego w 2015 regularnie występuje w mediach oraz na spotkaniach jako publicysta, komentator i ekspert ds. konstytucyjnych, będąc określanym jako „jeden z największych krytyków działań Prawa i Sprawiedliwości”.

W 2017 otrzymał Nagrodę Fundacji im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c