Ojciec Rydzyk:”Wierzymy bardziej w wirusa czy w Chrystusa?”

Ks. Tadeusz Rydzyk zaprasza na piknik Rodziny Radia Maryja. Odbywa się on od 12 lat i najbliższy ma mieć miejsce jutro w Toruniu. Wielu zastanawiało się czy w czasie pandemii będzie on w ogóle miał miejsce. Ojciec dyrektor nie widzi przeszkód.

By Piotr Drabik – Ten plik jest fragmentem innego pliku: O. Tadeusz Rydzyk (9216347854).jpg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53742709

Od 12 lat, w pierwszą sobotę września odbywa się piknik organizowany przez Radio Maryja. Nie inaczej będzie w tym roku. W sobotę 5 września rozpocznie się on od mszy w sanktuarium. Później w amfiteatrze odbędzie się koncertu „Małej Armii Janosika”, a o 15:00 osłonięte zostanie miejsce upamiętniające bohaterów ukraińskich zamordowanych przez OUN-UPA za ratowanie Polaków. Następnie zaplanowano koncert i procesję fatimską.

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaprosił w specjalnym komunikacie do udziału w pikniku. Zachęca żywnością ekologiczną, polską kuchnią, ciekawymi zakupami. Skomentował również kwestię koronawirusa. Oprócz przypomnienia, aby zachować bezpieczeństwo, pokusił się o kilka słów, w których kpi z pandemii.

„Nie panikujmy, nie dajmy się zwieść propagandzie, że zarazić się można tylko w kościele. Musi być bardzo pobożny ten wirus, jak powiedział ks. bp pomocniczy ze Lwowa, że jest on akurat w kościele, a nie ma go gdzie indziej. Wierzymy bardziej w wirusa czy w Chrystusa? Spróbujmy myśleć i wyciągajmy wnioski”

-napisał w komunikacie.

Co ciekawe, oprócz prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, patronat nad piknikiem objął minister obrony.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c