Okradł ratowników z defibrylatora!

Zarzuty za kradzież dochodzeniowiec z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu na Pradze Północ przedstawił w ubiegłą niedzielę 28-letniemu mężczyźnie. Sebastian K., wykorzystując nieobecność ratowników prowadzących zajęcia z pierwszej pomocy, dokonał kradzieży defibrylatora szkoleniowego.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę po 13.00. Podczas dni otwartych jednej z uczelni ratownicy medyczni prowadzili zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. W trakcie ich nieobecności, ze stoiska medycznego zginął defibrylator szkoleniowy.

Ratownicy, gdy stwierdzili brak sprzętu, natychmiast rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Trop doprowadził ich do męskiej toalety, gdzie ukrył się mężczyzna ze skradzioną walizką. Policjanci ze stołecznego wywiadu, którzy w tym dniu pełnili służbę na Pradze Północ zatrzymali 28-letniego mieszkańca Zielonki. Sebastian K. trafił do policyjnego aresztu przy ul. Jagiellońskiej.

Dochodzeniowiec przyjął zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchał świadków. Na podstawie zebranego materiału procesowego policjant z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu przedstawił zatrzymanemu zarzut kradzieży defibrylatora wartego 1000 złotych. 28-latek podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.