Okradli Powstańca Warszawskiego! Zbierał na operację zaćmy!

92-letni Pan Janusz, Powstaniec Warszawski, całe życie walczył za wolność i pomagał komu mógł. Teraz też chciał pomóc i przez to został okradziony. Stowarzyszenie Monopol Warszawski, które opiekuje się Domem Dziennego Pobytu dla Weteranów zorganizowało dla niego zbiórkę. Link: https://zrzutka.pl/4e9gvs.

Fot. Warszawa w Pigułce

„Trudno w to uwierzyć, uczestnik powstania warszawskiego, harcerz Szarych Szeregów, człowiek, który ryzykując życie, walczył o niepodległość naszego kraju, został brutalnie napadnięty i okradziony przez oszustów we własnym mieszkaniu” – pisze stowarzyszenie.

Wiadomo, że pewien mężczyzna podszedł na ulicy do Pana Janusza prosząc go o pomoc. Powiedział, że skończyły mu się pieniądze i nie ma jak dojechać do domu. Pan Janusz chciał mu dać pieniądze, ale ten odrzekł, że to za mało. Kiedy Pan Janusz poszedł do domu po oszczędności został przez tego człowieka zaatakowany, a środki, które zbierał na operację zaćmy zostały mu odebrane.

„Chciałem okazać serce i pomóc potrzebującym a zostałem oszukany” – mówi Pan Janusz.

Zdarzenie zostało zgłoszone na policję i do prokuratury, ale z uwagi na umówione terminy zabiegów Pan Janusz nie może czekać do momentu rozwiązania sprawy.

Prosimy o pomoc bohaterowi Powstania Warszawskiego! Pomóżmy odzyskać Panu Januszowi wiarę w dobro.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c