Okrągły stół śmieciowy

Wszystko wskazuje na to, że w Polsce powinien się odbyć kolejny „okrągły stół”. Tym razem dotyczący gospodarki odpadami.

Fot. pixabay.com

Coraz głośniej mówi się o kolejnych problemach dotyczących cen odbioru i zagospodarowania odpadów. W niektórych gminach ostatnio wzrosły one nawet dwukrotnie. Dzieje się tak ponieważ do przetargów przystąpiło niewiele firm spełniających nowe wymagania, które dyktują wyższe ceny.

Gospodarka odpadami, obok oświaty staje się najpoważniejszym problemem samorządów. Koszty w tym sektorze rosną w sposób skokowy i niekontrolowany i nie widać końca tej sytuacji.

Powszechne są już sytuacje, że postępowania są unieważniane z powodu przekroczenie środków zaplanowanych w lokalnych budżetach. Mimo to samorządy zmuszone są przystać na wielokrotnie wyższe niż jeszcze w ubiegłym roku stawki, gdyż inaczej mieszkańcy pozostaliby bez odbioru śmieci.

Z tego powodu, ze strony samorządów coraz częściej dochodzą głosy domagające się rozmów na temat tego sektora w formule „okrągłego stołu”, pojawiają się też głosy, że gdyby samorządy miały więcej swobody w działaniu, wówczas poradziłyby sobie z problemem odpadów w ciągu 2-3 lat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c