Opieka społeczna wznawia działalność. Znamy datę!

Dobre wiadomości płyną dla seniorów. Placówki wsparcia, tj. domy pomocy, kluby i warsztaty zajęciowe wznawiają działalność i będą dostępne jeszcze w tym miesiącu.

fot. Pixabay

Rząd przygotowuje się do ponownego otwarcia placówek, które działalność – wskutek ograniczeń pandemicznych – została bardzo mocno ograniczona.

Jak poinformował Wiceminister Pracy, ta jakże ważna gałąź działalności o charakterze społecznym zostanie odmrożona w poniedziałek, 25 maja.

Jak podkreślił, trwa powolny, lecz sukcesywny powrót do normalności. Otwarcie placówek pomagających funkcjonować osobom starszym to kolejny etap odmrożenia polskiej gospodarki.

Minister zaznaczył, że zarówno otwarcie poszczególnych placówek, jak i zakres ich funkcjonowania będzie miał charakter rekomendacji, a nie odgórnie narzuconych nakazów. Najważniejsza będzie elastyczność na sytuację epidemiologiczną w danym rejonie.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c