Opiekunka systematycznie okradała 90-letnią podopieczną

Policjanci z Mokotowa zatrzymali opiekunkę społeczną, która okradła swoją 90-letnią podopieczną. Kobieta zabrała z jej mieszkania kartę bankomatową i od listopada ubiegłego roku systematycznie płaciła nią w sklepach za swoje zakupy. W ten sposób naraziła starszą panią na straty w wysokości ponad 3 tysięcy złotych. Wczoraj Irena W. usłyszała zarzuty. Za kradzież grozi jej teraz nawet do pięciu lat więzienia.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Wcześnie rano oficer dyżurny z Mokotowa otrzymał zgłoszenie o kradzieży, której ofiarą padła 90-letnia mieszkanka dzielnicy. Pokrzywdzona kobieta podejrzewała o to opiekunkę społeczną, która przychodziła do niej sprzątać. Schorowana staruszka oświadczyła, że zauważyła brak swojej karty płatniczej. Po otrzymaniu wyciągu z banku potwierdziły się jej podejrzenia, że karta została skradziona a z konta pobrano ponad 3 tysiące złotych. Kobieta prawie w ogóle nie wstaje z łóżka, dlatego kartę zawsze miała przy sobie. W ostatnim czasie nikt nie bywał w jej mieszkaniu oprócz opiekunki.

Sprawą błyskawicznie zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali Irenę W. 59-latka przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła w tej sprawie wyjaśnienia. Na poczet przyszłej kary od kobiety zabezpieczono środki pieniężne w kwocie 1500 złotych. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.