Opłaty za śmieci uzależnione od zużycia wody? Ratusz rozważa nowe regulacje.

Od 1 marca, zgodnie z podjętą wcześniej uchwałą, wchodzą w życie nowe, wyższe stawki za odbiór śmieci. Tymczasem władze Warszawy rozważają wprowadzenie nowych regulacji w tym zakresie. 

Fot. Pixabay

 

Nowe, wyższe stawki wchodzą w życie już za nieco ponad dwa tygodnie. Do Ratusza spłynęło wiele skarg związanych z niesprawiedliwą formułą nowego systemu, zgodnie z którą mają obowiązywać zunifikowane stawki za wywóz (niezależnie od tego, ile osób jest zameldowanych w mieszkaniu bądź gospodarstwie).

Ratusz rozważa wprowadzenie pewnej innowacji, która polegałaby na uzależnieniu systemu opłat za odpady od stopnia zużycia wody w przełożeniu na metr sześcienny. Wspomniany system obowiązuje, m.in. w Sopocie, a z mniejszych miejscowości praktykuje go chociażby Podkowa Leśna czy też Lesznowola.

Czy i kiedy wejdą proponowane zmiany, uzależnione jest od poszczególnych etapów prac wstępnych, ale już teraz przedstawiciele Ratusza zaznaczają, że proces ten zajmie co najmniej 3-4 miesiące.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.