Opozycja z większością głosów na komisji. PiS anulował wynik

Do zaskakującej sytuacji doszło przed chwilą w Sejmie. Komisja Finansów Publicznych przegłosowała poprawkę opozycji. W odpowiedzi na to PiS złożył i przegłosował wniosek o cofnięcie prac do stanu sprzed jej rozpatrzenia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Michał Gramatyka z koła Polska 2050 złożył poprawkę w sprawie zwiększenie dochodów samorządów w związku z programem Polski Ład. Nieoczekiwanie zyskała ona poparcie większości głosujących. Na jej wprowadzenie do projektu zgodziło się 32 posłów, przeciw było 28. Radość nie trwała jednak długo, chwile później Prawo i Sprawiedliwość zareagowało na ruch opozycji.

Posłowie PiS zaczęli przekonywać, że poprawka prowadzi do wewnętrznych sprzeczności w ustawie. Wtedy poseł Włodzimierz Tomaszewski zgłosił wniosek formalny o cofnięcie prac komisji do czasu sprzed głosowania wygranego przez opozycję. Opozycja nie kryje oburzenia. Padają słów na temat reasumpcji i kolejnym „witkowaniu” w Sejmie.

Przypomnijmy, Polski Ład to program rządowy stworzony w celu poprawy gospodarki po pandemii koronawirusa. Pojawiają się jednak w nim zapisy, które budzą kontrowersje. Wśród zmian jest między innymi likwidacja możliwości odliczenia składek na ubezpieczenie zdrowotne od podatku dochodowego czy zupełnie nowy podatek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c