Opublikowano listę beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Kto otrzymał najwięcej?

Wczoraj opublikowano listę beneficjentów, którzy otrzymają pomoc finansową w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Jego budżet wynosi 400 milionów złotych.

Piotr Gliński. Fot. Piotr Gliński Facebook

W ramach Funduszu Wsparcia Kultury zostało rozdysponowane 400 milionów złotych dla firm, które związane są z branżą kulturową, a nie mają obecnie środków do życia. Ma to im pomóc w ciągłości działalności artystycznej i utrzymanie miejsc pracy. O pomoc ubiegało się 2246 podmiotów. 2064 z nich, które prawidłowo wypełniły wnioski i złożyły je w odpowiednim czasie, dostało wsparcie.

„Powołanie i uruchomienie Funduszu Wsparcia Kultury było bardzo wyczekiwane przez środowisko. Ze względów epidemicznych czas nie był naszym sprzymierzeńcem, działaliśmy pod jego dużą presją i wiedzieliśmy o tym. Dlatego tym bardziej cieszę się, że cały proces, w tym proces legislacyjny, udało się przeprowadzić w tak szybkim tempie. Pozostał nam ostatni i zarazem najważniejszy krok: wypłata świadczeń”

-przekazał minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Piotr Gliński.

Największe kwoty otrzymały teatry muzyczne. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i Teatr Muzyczny „ROMA” w Warszawie dostaną po 4 miliony. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” dostanie dofinansowanie w kwocie prawie 1 miliona 600 tysięcy złotych. Nieco mnie, bo 1 milion 400 tysięcy otrzyma Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Na dofinansowanie mogli też liczyć artyści. Najwięcej, bo 1,8mln złotych otrzymała spółka Golec Fabryka, którą zarządza lider zespołu Golec uOrkiestra. Zespół Enej dostanie 664 tysiące a Perfect 540 tysiące. Firma Justyny Steczkowskiej może liczyć na wsparcie w wysokości 179,9 tysięcy złotych.  Wysokie kwoty otrzymają również zespoły disco polo. Radosław Liszewski reprezentujący grupę Weekend zgarnie 520 tysięcy, natomiast Bayer Full licząc pieniądze skierowane dla Sławomira Świerczyńskiego oraz kwotę, którą dostanie jego żona odpowiedzialna za impresariat, liczy 550 tysięcy złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c