Opublikowano mapę punktów szczepień! Gdzie można się zapisać w Warszawie?

Na stronach rządowych opublikowano mapę punktów szczepień, która ma być na bieżąco aktualizowana. Jak zapowiada rząd, na przełomie stycznia i lutego rozpoczną się szczepienia w grupie pierwszej. W których miejscach będzie można się zaszczepić w Warszawie?

W tej chwili wciąż trwają szczepienia osób z grupy zero. Jak wynika z Narodowego Programu Szczepień należą do niej osoby pracujące w służbie zdrowia, między innymi lekarze i pielęgniarki, pracownicy DPS-ów, MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych i stacjach sanitarno- epidemiologicznych.

W następnej kolejności ze szczepień będą mogli skorzystać pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo- leczniczych, osoby powyżej 60 roku  życia i służby mundurowe oraz nauczyciele i pracownicy żłobków. Ma to nastąpić na przełomie stycznia i lutego. Kolejni na liście są seniorzy powyżej 60 roku życia z chorobami przewlekłymi, a także osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej dzialalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na wykonujący zawód. Trzeci etap to szczepienia przedsiębiorców i pracowników sektorów zamkniętych z powodu pandemii oraz pozostałe grupy osób dorosłych.

Właśnie opublikowano listę punktów, w których będzie można wykonać szczepienia. W samej Warszawie jest ich 270. Cała lista dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mazowieckie. Wśród punktów szczepień w stolicy jest między innymi Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Szpital Praski czy Mazowiecki Szpital Bródnowski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c