Osoba zaszczepiona będzie wchodziła bez limitu. Tak to będzie działało!

Na wspólnej konferencji Premiera i ministra zdrowia, rządzący poinformowali, że osoby zaszczepione nie będą się liczyły do limitu miejsc. Innymi słowy będą mogli korzystać ze sklepów, obiektów sportowych, hoteli itd. bez względu na to ile osób jest już w środku i czy są miejsca czy nie. Adam Niedzielski wyjaśnił, jak to będzie działało.

Fot. Shutterstock

Szef resortu zdrowia wyjaśnił, że za przestrzeganie limitów odpowiada organizator danego przedsięwzięcia, biznesu czy sklepu i to on będzie rozliczany z przestrzegania przepisów.

Minister dodał, że jest już aplikacja sprawdzająca certyfikaty osób zaszczepionych oddzielnie dla systemu iOS i oddzielnie dla Androida i można nią zeskanować kod QR.

Sprawdziliśmy i rzeczywiście aplikacja jest i działa. Potrafi również wykryć datę szczepienia i tu niespodzianka – certyfikat działa dopiero po 14 dniach od przyjęcia drugiej dawki i to właśnie od tego momentu będzie mogli korzystać z przywileju korzystania z miejsc bez limitu. Limity będą także zniesione dla dzieci poniżej 12 roku życia. Te dzieci nie mogą jeszcze się szczepić.

Osoby niezaszczepione oraz ozdrowieńcy nie będą mogli korzystać z nowej regulacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c