Osoby szczepione na gruźlice są odporne na COVID-19? Zaskakujące informacje!

Naukowcy sprawdzili w jakim stopniu zakazić się mogą koronawirusem osoby, które były w przeszłości szczepione na gruźlicę. Badania okazały się być bardzo zaskakujące. Szczepionka przeciwko gruźlicy ma skutecznie chronić przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. 

Fot. Pixabay

Cały świat zastanawia się co może pomóc w walce z koronawirusem, przynajmniej do czasu aż zostanie oddana do dystrybucji szczepionka. Pojawiło się wiele informacji na temat różnych leków, które mogą być skuteczne przy zmniejszeniu dolegliwości związanych z zakażeniem. Teraz naukowcy sprawdzili jak szczepionka przeciwko gruźlicy działa na wirusa SARS-CoV-2.

Jak przekazał PAP, naukowcy przeprowadzili badanie na grupie ponad 6 tysięcy ludzi pracujących w szpitalu akademickim Cedars-Sinai w Los Angeles. Każda osoba miała przeprowadzone badania krwi i wywiad dotyczący przebytych chorób. Wyniki badań nie pozostawiają watpliwości. Zdaniem wirusologów szczepionka BCG skutecznie chroni przed zakażeniem koronawirusem. Jak się okazuje, najniższy poziom przeciwciał koronawirusa miały osoby, które w przeszłości miały wykonane szczepienia przeciwko gruźlicy.

Naukowcy dodają, że wszyscy medycy, którzy zostali zaszczepieni przeciwko gruźlicy mimo kontaktu z zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 pacjentami, nie zarazili się koronawirusem. Dotyczyło to nawet osób, u których wystąpiło największe ryzyko zakażenia, np. miały obniżoną odporność, nadciśnienie czy cukrzycę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c