Ostatnia okazja, by zobaczyć pokaz w Parku Fontann

„W piątek i sobotę (25 i 26 września) zapraszamy na ostatnie w tym roku pokazy w Multimedialnym Parku Fontann. Widowisko „Światła wody” rozpocznie się o godz. 21.00.” – pisze stołeczny ratusz.

Fot. Multimedialny Park Fontann

Fot. Multimedialny Park Fontann

Kolejny sezon w Multimedialnym Parku Fontann cieszył się, tak jak we wszystkich poprzednich, wielkim powodzeniem wśród warszawiaków i turystów. Pokazy obejrzało 850 tys. widzów. Średnio na jeden pokaz przychodziło ok. 20 tys. osób.

W tym roku na terenie parku na Podzamczu odbyły się także „Dancingi 60-lecia” zorganizowane z okazji rocznicy powstania Stołecznej Estrady, operatora fontann. Potańcówki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem warszawiaków, którzy w kolejne soboty przychodzili potańczyć w rytm za każdym razem innego rodzaju muzyki – od szlagierów warszawskich po rock’n’rolla.

Fontanny o powierzchnia lustra wody 2850 m2 i mieszczące blisko 800 m3 wody są także atrakcyjne w ciągu dnia. Zwłaszcza w tegoroczne, upalne lato towarzystwo wody tryskającej z kilkuset dysz dawało wytchnienie.

Zakończenie codziennej pracy fontann planowane jest na połowę października, kiedy konserwacji zostaną poddane wierzchnie warstwy izolacyjne dna niecek. Powodem przeprowadzenia konserwacji jest zużycie materiału wynikające z warunków atmosferycznych, takich jak nasłonecznienie w lecie oraz mróz w zimie, a także działania samej wody. Koszt prac to 130 tys. zł.

Multimedialny Park Fontann otwarty 7 maja 2011r., to największa tego typu inwestycja w przestrzeni miasta w Polsce, łącząca sztukę z rozrywką i rekreacją skierowaną do szerokiego odbiorcy. Od 2013 r. Park Fontann znajduje się pod opieką Stołecznej Estrady.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]