Oszuści nie próżnują! Modyfikują metodę „na Blik” !

Oszuści szukają coraz to nowszych sposobów, by wyłudzić pieniądze. Tym razem modyfikują metodę oszustwa „na Blik”.  Policja apeluje o ostrożność. 

blik

W województwie mazowieckim doszło już do kilku przypadków oszustwa „na Blik”. Oszuści dzwonią do klientów przeróżnych banków, podając się za ich pracowników. Co istotne, dzwonią z numeru, który wyświetla się jako oficjalna infolinia banku. Następnie przekonują, że konto bankowe jest atakowane przez hakerów i zalecił by pieniądze przekierować na inne konto za pomocą płatności Blik.

W tym przypadku, jeśli faktycznie wygenerujemy i przekażemy kody oszustowi, stracimy mnóstwo pieniędzy, przelewane środki są pobierane przez złodziei w bankomacie na terenie kraju. Dlatego policja apeluje- należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że żaden pracownik banku nie poprosi o takie dane.

Policja przypomina, że każdą próbę wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast zgłaszać, korzystając z numeru alarmowego 112. Warto też skontaktować się z bankiem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c