Oszuści podszywają się pod jedną z sieci telefonii komórkowej!

W ciągu ostatnich dni odnotowano coraz więcej telefonów, które wykonują oszuści do klientów sieci telefonii komórkowej Play. Chcą wyłudzić dane osobowe. Możemy zapłacić nawet za samo odebranie telefonu!

Fot. Pixabay

Co chwilę słyszy się o kolejnych próbach wyłudzenia danych osobowych przez oszustów. Ostatnio pisaliśmy o metodzie na PGE, kiedy to złodzieje podszywając się pod spółkę energetyczną informują o konieczności opłacenia rachunku. Tym razem za cel znaleźli sobie klientów jednej z największych sieci telefonii komórkowej. Dzwonią nawet w weekendy i po godzinie 20:00.

Użytkownicy sieci Play od jakiegoś czasu mają do czynienia z ciągłymi połączeniami przychodzącymi z numeru +48 790 500 500.  Kiedy odbierzemy, słyszymy w słuchawce przyjemny, brzmiący bardzo profesjonalnie głos, który informuje o tym, że skończyła nam się umowa i proponuje jej przedłużenie. Następnie oferuje pomoc, prosząc o różne dane osobowe, w tym numer PESEL. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem go nie podawać.

Jak się okazuje, to jedynie próba wyłudzenia pieniędzy i nie ma nic wspólnego z faktycznym przedłużeniem umowy. Co istotne, możemy zapłacić nawet za samo odebranie telefonu. U wielu klientów sieci po telefonie od rzekomego przedstawiciela handlowego Play pojawiły się na rachunku dodatkowe opłaty „poza abonamentem”. Są to kwoty od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c