Oszustwo na czternastą emeryturę! ZUS alarmuje!

Plaga oszustw się nie kończy. Teraz złodzieje żerują na osobach, które kwalifikują się do otrzymania czternastej emerytury. Oferują pomoc przy wypełnianiu wniosku. ZUS ostrzega- nie trzeba składać żadnych dokumentów!

Fot. Warszawa w Pigułce

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed próbami oszustwa. Złodzieje podszywają się pod pracowników ZUS i dzwonią do swoich potencjalnych klientów. Oferują im pomoc w wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Proszą oczywiście o podanie swoich danych osobowych, które później wykorzystują, by wyłudzić pieniądze.

ZUS alarmuje- pracownicy nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury. Nie ma też żadnych wniosków, które należy złożyć. Wynagrodzenie zostaje wypłacone z urzędu wraz z listopadową emeryturą. Dlatego nie należy absolutnie podawać komukolwiek swoich danych, tylko zgłosić sprawę na policję.

ZUS podkreśla, że jeśli ktokolwiek ma wątpliwości co do osoby podającej się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, powinien jak najszybciej skontaktować się z najbliższą placówką bądź Centrum Obsługi Telefonicznej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c