Otwarcie zapisów dla wszystkich Polaków? Szef KPRM mówi o zmianach w Narodowym Programie Szczepień!

Jak zapowiedział szef KPRM, rząd jest w trakcie przygotowań zmian w Narodowym Programie Szczepień. Michał Dworczyk zaznaczył, że jednym z rozważanych wariantów jest przejście do pełnych szczepień populacyjnych.

Fot. Pixabay

Jak przekazał Michał Dworczyk na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, rząd przygotowuje zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Podczas obrad ma zostać podjęta decyzja, czy dalej będziemy się trzymać dotychczasowej zaproponowanej w Narodowym Programie Szczepień kolejności, czy może pojawią się zupełnie inne rozwiązania. Wszystko ze względu na zapowiedzi zasadniczego zwiększenia dostaw preparatów do Polski.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień nie wykluczył, że jednym z takich rozwiązań może być przejście do pełnych szczepień populacyjnych, czyli otwarcia zapisów dla wszystkich Polaków, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu. Zaznaczył, że ostateczne decyzje wciąż nie zostały jednak podjęte. W jego ocenie część nowych rozwiązań może zostać przedstawiona w najbliższy piątek.

Również przy okazji otwarcia szpitala tymczasowego w Pyrzowicach, gdzie wizytował premier Mateusz Morawiecki, potwierdził on, że w ciągu najbliższych czterech tygodni do Polski dotrze 7 milionów dawek szczepionki na koronawirusa.

„To dobra wiadomość, ponieważ nie trzeba już teraz żadnej specjalnej wiedzy, żeby patrzeć na to, co dzieje się w grupach zaszczepionych. Grupa medyczna – tutaj mamy zdecydowany, ale to bardzo zdecydowany spadek jakichkolwiek zakażeń i bardzo ciężkich lub ciężkich przypadków. To jest najlepsze świadectwo, że szczepionka działa.”

-zapewnił premier Polski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c