Otyli nie wsiądą na Veturilo

Fot. Nextbike

Fot. Nextbike

Nowy zapis wypożyczalni Veturilo wzbudził mnóstwo kontrowersji i rozmowy. Otóż jeżeli osoba korzystająca z roweru ma więcej niż 120 kg nie będzie mogła wynająć urządzenia.

Nextbike tłumaczy zapis tym, że większe obciążenie roweru mogłoby spowodować jego uszkodzenie:

„W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi wieku oraz maksymalnego obciążenia roweru, zapytaliśmy o to niemieckiego producenta.” – mówi Michał Dąbrowski, rzecznik firmy Nextbike – „Odpowiedziano nam, że maksymalne obciążenie może wynosić maksymalnie 120 kg, a minimalny wiek to 13 lat. Nie chodzi nam o to, by dyskryminować kogokolwiek, ale jest to specyfikacja techniczna i rower może zostać uszkodzony. Oczywiście przy rejestracji nowego użytkownika nie pytamy o jego wagę, ale osoba, która łamie regulamin musi zdawać sobie sprawę z tego, że wypożycza rower na własne ryzyko” – dodaje.

Rzecznik mówi też, że firma może oczywiście wprowadzić też rowery dla osób otyłych, ale miasto musi wydać jej odpowiednie zlecenie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.