Ebola w Warszawie? Pacjent z podejrzeniem wirusa na Wolskiej! [AKTUALIZACJA]

Wirus ebola. Fot. NBC News

Wirus ebola. Fot. NBC News

W Szpitalu zakaźnym na ul. Wolskiej przebywa obecnie pilot, który wrócił z zagranicy. Lekarze pobrali od niego próbki na obecność eboli i malarii.

Początkowo mężczyzna miał trafić do Poznania, ale ten odmowił przyjęcia pacjenta, ponieważ pobrane próbki i tak musiałyby trafić do stolicy, co wydłużyłoby procedurę. Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie mówi, że od mężczyzny pobrano już próbki badań. Badania trzeba trzykrotnie powtórzyć, ale wstępny wynik powinien być znany już dziś. Będziemy Was informować o rozwoju tej sprawy.

[AKTUALIZACJA]

Monika Wróbel-Harmas, rzecznik prasowy Państwowego Zakładu Higieny poinformowała, że pierwsza próbka dała wynik ujemny. Zgodnie z procedurami będą jeszcze pobrane dwie próbki. Następne pobranie odbędzie się jutro rano. Pełne wyniki poznamy jutro wieczorem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c