Paczki i listy do Wielkiej Brytanii nie dojdą! Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek!

Po tym jak prowadzono zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski, Poczta Polska zdecydowała, że również zawiesza przyjmowanie przesyłek do Wielkiej Brytanii. Opublikowała specjalne oświadczenie. 

Fot. Shutterstock

W poniedziałek, ze względu na pojawienie się nowej odmiany koronawirusa na wyspach,  rząd wprowadził zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Ta odmiana COVID-19 nie jest podobno tak groźna jak jej oryginał, jednak rozprzestrzenia się znacznie szybciej. Do tej pory tym szczepem wirusa zaraziło się już ponad 6 tysięcy osób z Wielkiej Brytanii.

Na tę decyzję zareagowała również Poczta Polska. Na oficjalnej stronie internetowej opublikowała komunikat, w którym przekazała, że od 21 grudnia 2020 roku do odwołania zawieszone zostanie przyjmowanie wszelki przesyłek pocztowych do Wielkiej Brytanii.

„W związku z wchodzącą w życie o północy z 21 na 22 grudnia br. decyzją polskiego rządu o zawieszeniu połączeń lotniczych z Wielką Brytanią oraz ograniczeniami w transporcie drogowym, Poczta Polska informuje, że od 21 grudnia br. do odwołania zawiesza przyjmowania wszelkich przesyłek pocztowych (przesyłek listowych i paczek pocztowych oraz przesyłek EMS) do Wielkiej Brytanii.”

Póki co jedynie Poczta Polska zdecydowała się na ten krok. Niewykluczone, że inni operatorzy i firmy kurierskie również pójdą jej śladem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c