Pałacyk Konopackiego przechodzi metamorfozę. Stropy zniszczone przez stroczka, zamontowano nowe

Trwają prace ratunkowe przy Pałacyku Konopackiego przy ul. Środkowej na Pradze Północ. Konserwator obiecał zająć się budynkiem i dotrzymał słowa. Roboty obejmują przemurowanie zniszczonych murów górnej kondygnacji, wymianę zniszczonych stropów, izolacji fundamentów, nowej więźby oraz pokrycia dachu.

Fot. Stołeczny Konserwator Zabytków

Fot. Stołeczny Konserwator Zabytków

W sierpniu br. została wydana zgoda na wykonanie robót zabezpieczających. Duża część z nich jest już skończonych. To, co wiele osób uznawało za dewastację to niezbędne prace renowacyjne. Należało położyć nowe stropy, ponieważ poprzednie zniszczone były przez stroczka – jednego z najgorszych gatunków grzyba. Pozostawiono sklepienia odcinkowe i klatki schodowe (zaczopowane na stałe w murach). Istniejącą stolarkę okienną, drzwiową oraz elementy schodów zabezpieczono – do przyszłych prac konserwatorskich. Zrezygnowano także ze skuwania pozostałych tynków elewacyjnych, dzięki czemu będzie podstawa do późniejszej restauracji elewacji.

Fot. Stołeczny Konserwator Zabytków

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.