Pałac Kultury i Nauki nie jest już najwyższym budynkiem w Warszawie!

Do tej pory najwyższym budynkiem w Warszawie był Pałac Kultury i Nauki. Teraz prześcignęła go inna budowla. To drapacz chmur Varso Tower, który ma zostać ukończony na przełomie 2021 i 2022 roku.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„Gazeta Wyborcza” poinformowała, że w ubiegły weekend na szczyt wieżowca Varso Tower wciągnięte zostały ostatnie elementy masztu wieńczącego budynek. Tym samym prześcignął on w wysokości, uznawany do tej pory za największą budowlę w stolicy, Pałac Kultury i Nauki. Jego wysokość wynosi 237 metrów.

Varso Tower to drapacz chmur, który łącznie z zamontowaną na dachu iglicą ma mierzyć 310 metrów. Kompleks składający się z trzech biurowców ma mieć 53 piętra i  zostać ukończony na przełomie roku 2021 i 2022. Łączna jego powierzchnia to około 145 metrów kwadratowych.

Tym samym Varso Tower ma być również najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. W środku ma znajdować się ponad tysiąc miejsc parkingowych dla samochodów, 750 dla rowerów i prawie 100 dla motocykli. Wśród atrakcji będzie też taras widokowy, restauracja i bar.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c