Pałac Kultury pierwszy raz w historii otwiera swoje podziemia

Pałac

Mówiono, że pod Pałacem są schrony atomowe dla dygnitarzy PZPR, tunel łączący go z siedzibą KC, czy nawet silniki rakietowe pozwalające wzbić się mu w powietrze. Co jest tak naprawdę nikt nie wie, ale już niedługo może się dowiedzieć!

„Podczas tegorocznej Warszawskiej Nocy Muzeów zapraszamy na nocne zwiedzanie podziemi PKiN w ramach obchodów 60 lecia Pałacu Kultury i Nauki. Wyjątkowo na tę jedną jedyną noc w roku otworzymy dla zwiedzających podziemne kondygnacje Pałacu! Będzie to niepowtarzalna okazja sprawdzenia czy pod pałacem są tajemnicze schrony atomowe, tunel łączący PKiN z dawnym budynkiem KC, a może płynie rzeka…
Trasa zwiedzania obejmie wystawę pamiątek Pałacu Kultury i Nauki , oryginalnie wyposażone pomieszczenia dyspozytorni technicznej, wentylatorni oraz korytarze piwnicznych kondygnacji i skrzynię fundamentową.
Ze względów bezpieczeństwa wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w kaski ochronne. Zwiedzanie będzie się odbywało w grupach 20 osobowych z przewodnikiem, startujących co 20 minut.
Spacer po podziemiach PKiN rozpoczynamy o godz. 19.00 w holu głównym spod zegara (wejście od ul. Marszałkowskiej), a kończymy w holu windowym. Ostatnia grupa wyruszy o godz. o 00.40.
Zapraszamy!” – głosi oficjalna informacja PKiN.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]