Pali się Most Łazienkowski!!! [Aktualizacja]

Pali się konstrukcja Mostu Łazienkowskiego w Warszawie, po praskiej stronie. Na miejscu pracuje już straż pożarna, a cały ruch łącznie ze zjazdami i ślimakami został wstrzymany. Na razie nie wiadomo czy ogień został zaprószony czy jest to dzieło przypadku. Strażacy twierdzą, że ogień rozwija się i nie ma możliwości dobrego dotarcia. Pożar zaczął się pod konstrukcją, ale szybko opanował cały most. O rozwoju sytuacji będziemy Was informować na bieżąco.

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

AKTUALIZACJA – godz 13:40] – Z informacji przekazanych nam przez Biuro Prasowe Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy wynika, że pożar został opanowany, a teren jest wolny od dymu i wysokiej temperatury. Na miejscu pracuje policja, prokurator oraz biegli z zakresu pożarnictwa powołani przez policję. Strażacy uczestniczący w akcji zostaną przesłuchani w roli świadków. Straż zostaje też na miejscu do północy, aby upewnić się, że w żadnym miejscu nie tli się jeszcze ogień.

[AKTUALIZACJA 1 – godz. 19:00]

Z mostu spadają elementy konstrukcji i płonący asfalt. Most płonie już na całej długości, strażacy walczą, aby pożar nie przeniósł się dalej.

[AKTUALIZACJA 2 – godz. 19:10]

Na miejsce płyną już łodzie strażackie. Plan zakłada zrobienie otworów w asfalcie i wlewanie przez nie wody.

[AKTUALIZACJA 3 – godz. 19:36]

Strażacy wiszą na linach pod mostem wśród płonących, spadających kawałków asfaltu. Ustalają jaki jest stan mostu i jak najlepiej ugasić pożar.

[AKTUALIZACJA 4 – godz. 19:45]

W akcji bierze udział 8 jednostek straży pożarnej oraz 3 łodzie. Według straży płonie 500 m2 powierzchni mostu.

[AKTUALIZACJA 5 – godz. 20:08]

Wiadomo nieco więcej o przyczynach pożaru. Po ostatnim remoncie mostu zostały drewniane elementy nasączone olejem oraz drewniane baraki. To najprawdopodobniej od nich zaczął się pożar. Ogień objął już pół mostu. Asfalt jest pofałdowany więc należy się spodziewać, że most będzie nieprzejezdny przez dłuższy czas. Straż pożarna nie wyśle dodatkowych jednostek wodnych – wiele z nich nie zostało zwodowanych i znajdują się w hangarach, a wodowanie zajmuje dużo czasu. Do akcji mogą włączyć się Wodociągi Warszawskie, które także dysponują łodziami z działkami wodnymi. Chmura dymu przesuwa się w kierunku Centrum.

[AKTUALIZACJA 6 – godz. 20:30] Z ogniem walczy już 40 jednostek straży pożarnej. Straż informuje,ze pożar powinien zostać ugaszony w przeciągu 2 godzin. Warszawa nie dysponuje statkiem pożarniczym wyposażonym w pompę, który pozwoliłby na skuteczniejsze ugaszenie ognia.

[AKTUALIZACJA 7 – godz. 20:55]  Straż pożarna twierdzi, ze most „będzie zamknięty przez co najmniej kilka dni”.

[AKTUALIZACJA 8 – godz. 21:40]  Z ogniem walczy już 10 zastępów Straży Pożarnej. Straż mówi, że odetnie część mostu, która nie jest jeszcze zajęta przez ogień. Powoli trwa wygaszanie i wszystko wskazuje na to, że pożar da się opanować.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.