Pandemia nie odpuszcza. Pojawiła się nowa odmiana wirusa!

Choć koronawirus jest już z nami od ponad roku, nic nie wskazuje na to, że pandemia miałaby się wkrótce skończyć. Kiedy w Polsce mamy trzecią falę epidemii, na świecie pojawiają się nowe odmiany wirusa. Właśnie zdiagnozowano dwa przypadki zupełnie nowego wariantu COVID-19. 

Fot. Shutterstock

W Polsce trzecia fala pandemii koronawirusa trwa. Jak poinformował rząd, tak wysoka dzienna liczba przypadków COVID-19 jest przede wszystkim spowodowana odmianą wirusa SARS-CoV-2 pochodzącą z Wielkiej Brytanii, która jest znacznie bardziej zakaźna.

Jednak na całym świecie pojawiają się kolejne warianty koronawirusa. Rządowa agencja Public Health England poinformowała, że w Wielkiej Brytanii potwierdzono właśnie zdiagnozowanie dwóch przypadków zupełnie nowej wersji SARS-CoV-2. Jak dodaje PHE, jeden z przypadków związany jest z podróżą zagraniczną, drugi jest podmiotem dochodzenia.

Nowy wariant nazwano symbolem VUI-21MAR-02 i nadano mu status wariantu pod obserwacją. 9 marca agencja odnotowała raport o 33 przypadkach tej odmiany COVID-19, zgłoszonego przez Filipiny. Niewykluczone więc, że to właśnie stamtąd pochodzi ta wersja wirusa.

Od początku pandemii na całym świecie zaraziło się już koronawirusem ponad 122 mln osób. Wśród nich nie udało się wyleczyć niecałych 3 mln zakażonych. W Polsce do tej pory łącznie odnotowano niecałe 2 miliony przypadków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c