„Panie kierowco, klima!” Dlaczego przewoźnicy w tak wielki upał nie włączają klimatyzacji?

Na naszą skrzynkę mailową spływa ostatnio bardzo dużo wiadomości od rozgoryczonych pasażerów, którzy narzekają na klimatyzację w komunikacji miejskiej, a raczej na jej brak. Mimo, że takowa jest zainstalowana, kierowcy zwyczajnie jej nie włączają.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Przepisy ZTM mówią jasno: jeżeli temperatura w pojeździe przekracza 25 stopni Celsujsza, klimatyzacja musi być włączona. ZTM uruchomił nawet specjalną linię pod której numerem można zgłaszać przypadki, kiedy klimatyzacja nie została, a powinna być użyta. To nic, że nr telefonu nie działa, ważne, że jest podany!

Zdjęcie powyżej zostało zrobione w autobusie linii 135. To tylko jeden z przypadków, który sprawdziliśmy po mailach od użytkowników. Okna otwarte na oścież, szyberdach również. Ba wielokrotne prośby pasażerów o włączenie klimatyzacji, kierowca macha ręką. Żar leje się z nieba, na zewnątrz jest 36 stopni.

ZTM w zapewnia, że kontrole są przeprowadzane, a ich liczba z roku na rok wzrasta. W 2011 roku przeprowadzono 1427 kontroli, w wyniku których stwierdzono 523 uchybienia. W 2014 roku przeprowadzono 2771 kontroli, w wyniku których stwierdzono 265 uchybień. Wszystkie takie przypadki zgłaszajcie pod miejskim nr telefonu (który dla odmiany działa!): 19 115.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c