Papież Franciszek wykonał test na COVID-19!

Po tym jak potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u kardynała Konrada Krajewskiego, który jest papieskim jałmużnikiem, wykonano również test na koronawirusa papieżowi Franciszkowi. Póki co nie podano wyniku badania.

Fot. Warszawa w Pigułce

Kilka dni temu informowaliśmy o pozytywnym wyniku testu papieskiego jałmużnika, polskiego kardynała Konrada Krajewskiego. Jak podała agencja ADNKronos, został on przewieziony do szpitala z powodu ciężkiego zapalenia płuc. Na miejscu okazało się, że jest zakażony koronawirusem.

W poprzedni piątek kardynał Konrad Krajewski miał kontakt z papieżem Franciszkiem. W związku z tym papież został również poddany testowi na COVID-19. Póki co wynik jest jeszcze nieznany. Prawdopodobnie poznamy go w ciągu najbliższych kilku dni.

To nie pierwszy raz kiedy papież Franciszek jest badany na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. Pierwszy raz sprawdzono czy jest zakażony zimą, podczas kiedy był poważnie przeziębiony. Wtedy jednak wynik okazał się być negatywny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c