Papież Franciszek zaszczepiony przeciwko COVID-19?

Dziś w Watykanie rozpoczęła się kampania szczepień. Jak donoszą media, papież Franciszek został już zaszczepiony przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Jako pierwszy podał taką informację argentyński dziennik „La Nacion”. 

Media na całym świecie informują, że papież Franciszek zaszczepił się już przeciwko COVID-19. Wszystko ze względu na to, że dziś w Watykanie rozpoczęły się szczepienia w punkcie medycznym w atrium Auli Pawla VI. Jako pierwszy informacje przekazał argentyński dziennik „La Nacion”.

W niedzielę papież Franciszek przekazał za pośrednictwem stacji telewizyjnej Canale 5, że na pewno skorzysta ze szczepień. Samą szczepionkę nazwał konieczną i etyczną, bo stawką jest życie zarówno swoje, jak i innych obywateli. Dodał, że jej odrzucenie jest niczym samobójczy negacjonizm.

Zaszczepiony również ma zostać emerytowany papież Benedykt XVI. Potwierdził to jego osobisty sekretarz, abp Georg Gaenswein w rozmowie agencją CNA.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c