Parawany. Nowomoda i realne niebezpieczeństwo. Grozi nawet mandat!

Aby kogoś ukarać mandatem lub sporządzić wniosek o ukaranie do sądu konieczny jest regulamin, jeśli takowy istnieje policja możenałożyć karę… chodzi o parawany, które obecne nas polskim morzem są zmorą osób, które w normalny tradycyjny sposób – ręcznik plażowy lub mata – chcą skorzystać z uroków lata. „Przez wszechobecny nad Bałtykiem „parawaning” wczoraj na plaży w Stegnie, służby ratownicze miały problem z dotarciem do 45-latka, który zasłabł i potrzebował pomocy. Niestety mężczyzna zmarł. Z relacji ratowników wybrzmiewają gorzkie słowa dot. braku empatii i niechęci plażowiczów w usunięciu parawanów i zrobieniu przejścia do poszkodowanego” – czytamy na fanpage Z pamiętnika policjantki.

„Zostałam zasypana lawiną pytań, jak zdyscyplinować społeczeństwo. Wg mnie poza empatią i wychowaniem, które są podstawą, pozostają pouczenia oraz karanie mandatami za wykroczenie.
Aby kogoś ukarać mandatem lub sporządzić wniosek o ukaranie do sądu konieczny jest regulamin, w którym opisane są zasady, które należy przestrzegać. Uważam, że w trosce o nas wszystkich warto umieszczać takie regulaminy tuż przy wejściach na plażę. Poniżej dokładny cytat z kodeksu wykroczeń:
Art. 54
Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
Pamiętaj, podczas wypoczynku nie bądź egoistą, bo nigdy nie wiesz, kiedy Tobie może być potrzebna pomoc.” – pisze policjantka.
Pełna treść wpisu w linku. Przeczytajcie, bo warto.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.