Parkowanie przy Lesie Kabackim? Jeden z radnych proponuje alternatywę!

Las Kabacki to jedno z bardziej popularnych miejsc do spacerowania, zwłaszcza dla mieszkańców Ursynowa. Wielu z nich – odwiedzając to miejsce – zostawia swój samochód przy ul. Moczydłowskiej, co prawnie jest niedozwolone. Rozwiązanie problemu zaproponował jeden z radnych.

fot. Wikipedia

Las Kabacki to jedno z tych miejsc, które niezależnie od pory roku przyciąga do siebie wycieczkowiczów. Lubią do niego zaglądać nie tylko ursynowiczanie, lecz także pozostali mieszkańcy z innych dzielnic oraz przyjezdni.

Niestety, w ślad za popularnością tego miejsca idzie notoryczne parkowanie samochodów w niedozwolonej przestrzeni przy ul. Moczydłowskiej, która ma charakter strefy mieszkaniowej.

Piotr Skubiszewski – radny dzielnicy Ursynów złożył w tej sprawie interpelację, proponując, by parking znajdujący się nieopodal, bo przy ul. Belgradzkiej, został udostępniony osobom odwiedzającym las. Mowa tu o miejscu parkingowym, które w tej chwili funkcjonuje przy Ośrodku Wsparcia i Integracji Stowarzyszenia „Maja”.

Zarząd dzielnicy analizuje ten pomysł, jednak to, czy ma szansę wejść w życie w dużej mierze zależy od Ośrodka. Istnieje bowiem obawa, że umożliwienie parkowania w tym miejscu każdemu stworzy problematyczną sytuację w funkcjonowaniu osób z ograniczoną mobilnością.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c