Pasażerowie lądujący na Lotnisku Chopina będą zwolnieni z kwarantanny! Są dwa warunki!

Jest dobra informacja dla osób podróżujących na Lotnisko Chopina w Warszawie. Część turystów może być zwolniona z obowiązku kwarantanny w Polsce. Są jednak specjalne warunki, które trzeba spełnić. 

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa, wciąż dużo osób chętnie podróżuje. Problemem jest natomiast między innymi obowiązkowa kwarantanna po przylocie do danego kraju. Jest jednak dobra informacja dla pasażerów lądujących na Lotnisku Chopina. Jak informuje port lotniczy, niektórzy turyści mogą zostać zwolnieni z kwarantanny. Aby tak się jednak stało,  należy spełnić dwa warunki.

W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych lotniska przekazano, że osoby podróżujące, które chcą uniknąć kwarantanny, muszą po pierwsze wracać ze strefy Schengen, a po drugie posiadać potwierdzenie szczepienia przeciwko COVID-19 lub okazać negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Badanie musi być jednak wykonane na 28 godzin przed przekroczeniem granicy Polski, licząc od momentu otrzymania wyniku.

Turyści, którzy spełniają te kryteria mogą dołączyć dokumentacje do Karty Lokalizacji Pasażera lub wysłać ją na adres [email protected], dodając numer rejsu, kierunek i datę swojego przylotu. Port lotniczy przypomniał także, że pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać na lotnisku szybkie testy  w kierunku COVID-19. Aby je wykonać, należy udać się do Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu. Warto to jednak zrobić odpowiednio wcześnie, ponieważ w przypadku testu RT-PCR, jego odbiór jest możliwy po 24 godzinach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c