Pawilon Emilia przed Pałacem Kultury? Konserwator rozmawia z developerem

Zaskakujący zwrot akcji w sprawie dawnego Domu Meblowego „Emilia”. Właściciel ma prawomocne pozwolenie na jego całkowitą rozbiórkę, ale rozmawia z ratuszem o przeniesieniu pawilonu na skraj Parku Świętokrzyskiego – informuje stołeczna „Gazeta”.

Emilia-fot.-Griffin.jpg

Fot. Griffin Real Estate

Informację taką potwierdził Grzegorz Undulski, przedstawicie Griffin Real Estate. Developer ma obecnie prawa do gruntu na którym stoi pawilon, a także do samego budynku. Rozmowy na ten temat toczą się podobno od jakiegoś czasu. Inicjatorem inicjatywy jest Michał Krasucki, Zastępca Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Obecnie teren przy Parku Świętokrzyskim nie jest do końca wykorzystany, a skazany na zagładę budynek Emilii mógłby go nieco ożywić. Budynek dawnego sklepu meblowego Emilia to jeden z nielicznych pozostałych budynków modernistycznych użytku publicznego. Wcześniej rozebrano już m.in. DH smyk i Sezam. Universam stojący na warszawskim Grochowie również czeka na wjazd ciężkiego sprzętu. Tu rozbiórka ma się rozpocząć z początkiem marca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.