Pegasus. Marek Suski wskazuje skalę inwigilacji!

Marek Suski ujawnił liczbę osób, które były inwigilowane systemem Pegasus. Jak wskazał, to były niewielkie ilości, maksymalnie kilkuset osób w ciągu roku. Jego zdaniem, nie powstanie  też sejmowa komisja ds. Pegasusa.

Fot.By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47220005

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Marek Suski pytany był o aferę z systemem Pegasus. Przypomnijmy, według amerykańskiej agencji prasowej Associated Press, za pomocą oprogramowania był inwigilowany m.in. senator KO Krzysztof Brejza, który był wówczas szefem sztabu przed wyborami parlamentarnymi, a także adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek.

Marek Suski przekazał, że w jego opinii nie powstanie sejmowa komisja ds. Pegasusa. Jak zaznaczył, na posiedzeniu komisji podejmowany był ten temat. Zapewnił, że mówienie o masowej inwigilacji to jest wymysł z księżyca, ponieważ były to „niewielkie liczby, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku”. Dodał jednocześnie, że dokładnych danych nie może podać, bo jest to objęte tajemnicą.

Wypowiedź posła PiS skomentował już w rozmowie z Wirtualną Polską wicerzecznik partii. Radosław Fogiel zaznaczył, że on nie ma takiej wiedzy, bo nie ma prawa jej mieć. Marek Suski natomiast jest jest członkiem komisji do spraw służb specjalnych, więc być może ma dokładniejsze informacje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.