Pekińczyk „pomagał” żebrać Romowi. Na miejsce wezwano policję i odebrano mu psa, który był wycieńczony

W czwartek 18 lipca strażnicy miejscy patrolujący Krakowskie Przedmieście zauważyli osobę narodowości romskiej, znaną funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji, która żebrała, wykorzystując do pomocy… trzymanego na krótkim łańcuchu, ubranego w zielony filcowy kapelusz i okulary przeciwsłoneczne… pekińczyka.

Strażnicy miejscy i Straż dla Zwierząt już wcześniej podejmowali interwencje w stosunku do tej osoby. W czerwcu u psa stwierdzono przegrzanie organizmu, zwierzę miało utrudniony dostęp do wody i nie mogło się ruszać. Właścicielowi wydano zakaz wykorzystywania psa do celów żebraczych. Do siedemnastolatka nie docierały jednak argumenty mówiące o tym, że trzymanie psa w takich warunkach jest sprzeczne z Ustawą o ochronie zwierząt. W związku z tym podczas czwartkowej interwencji strażnicy miejscy i Straż dla Zwierząt podjęli decyzję o bardziej radykalnych krokach. W związku z tym, że osoba żebrząca była nieletnia, wezwano również na miejsce policję. Służby podjęły decyzję o odebraniu psa żebrzącej osobie nieletniej w trybie natychmiastowym. Zwierzę trafiło pod opiekę specjalistów Straży dla Zwierząt.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c