Pięć kradzieży w jednym sklepie z różnymi wspólnikami

Ursynowscy policjanci zatrzymali 27-latkę podejrzaną o pięć kradzieży kosmetyków i szczoteczek elektrycznych w tej samej drogerii. Podejrzana, chcąc ukryć swoje zamiary przed personelem sklepu, dla niepoznaki do pomocy zapraszała różnych wspólników. Podczas ostatniej kradzieży jej kamuflaż jednak nie zadziałał. Została ujęta z towarem, który chciała wynieść i przekazana w ręce mundurowych. Usłyszała już zarzuty. Jej wspólnicy również. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

Fot. Pixabay

Jak ustalili policjanci zajmujący się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu, 27-latka każdego dnia odwiedzała tę samą drogerię. Za każdym razem do pomocy przybierała sobie jednego z dwóch znajomych. Oni obserwowali pracowników sklepu albo starali się odwracać ich uwagę, a podejrzana ściągała z półek kosmetyki oraz szczoteczki elektryczne i opuszczała placówkę bez płacenia. Takim sposobem dopuściła się łącznie pięciu kradzieży na kwotę około 1600 zł. Została ujęta przez pracowników ochrony sklepu podczas ostatniej kradzieży.

Wezwani na miejsce mundurowi zatrzymali podejrzaną i umieścili ją w policyjnym areszcie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta działała wspólnie i w porozumieniu z dwoma mężczyznami. Wyniesiony towar zanosiła do lombardów i wymieniała na gotówkę. Podczas przeszukania jej mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilka szczoteczek do zębów, których nie zdążyła jeszcze sprzedać.

Cała trójka usłyszała już zarzuty, za które teraz sąd może ich skazać na kary pięcioletniego więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c