Pięciokrotnie wyższa kara za nieopłacenie parkowania. Radni zdecydują o drakońskich mandatach

Zapominalstwo lub spóźnialski może być teraz bardzo drogie. Za niewykupienie miejsca w parkomacie już niedługo można będzie zapłacić nawet 250 zł.

Fot. Pixabay

Stawka była niezmieniana od 17 lat. Ratusz wielokrotnie mówił, że stawkę trzeba znowelizować. Dodatkowo budżet może zasilić się kwotą nawet 5 milionów złotych rocznie.

Zgodnie z zapowiedzią Rafała Trzaskowskiego, tego typu propozycja trafiła do Rady Warszawy. Komisja Infrastruktury zaopiniowała projekt pozytywnie. Jeżeli radni poprą ustawę, może on wejść w życie jeszcze przed końcem wakacji.

Jak dowiedział się portal tvnwarszawa, kierowcy będą płacić 170 lub nawet 250 zł w zależności od tego, w jakim czasie uiszczą opłatę.

Nowe stawki mają pomóc w walce z nielegalnym parkowaniem. Stawka za cały dzień parkowania wynosi 31,70 zł, natomiast kara to 50 zł. Niektórzy kierowcy ryzykują więc licząc na to, że nie zostaną przyłapani i zaoszczędzą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c