Pielgrzymi z Warszawy ruszyli na Jasną Górę. Ilu było chętnych w tym roku?

Dziś pielgrzymi z Warszawy w ramach 42 Warszawskiego Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej ruszyli na Jasną Górę. Swoją drogę rozpoczęli w kościele na Krakowskim Przedmieściu. Zgromadziło się niemal dwa tysiąca osób.

Fot. Shutterstock

Dziś rano ruszyła 42 Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Zebrani ruszyli z kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. W stolicy zebrało się tam niemal dwa tysiące pielgrzymów, a jeszcze po drodze mają dołączyć kolejni. W sumie, według danych organizatorów, w wydarzeniu ma uczestniczyć około 3 tysięcy wiernych. Oznacza to, że na pielgrzymkę z roku na rok wybiera się coraz więcej ludzi.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Syn was wyzwoli”, nawiązujące do nawiązujące do fragmentu z Ewangelii wg św. Jana: „Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni”. Kierownikiem pielgrzymki jest rekor kościoła św. Anny ks. Mateusz Gawarski. W samej eucharystii uczestniczył i przewodniczył natomiast metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Pielgrzymka jest pierwszą po pandemii, ostatnie dwa lata wydarzenie nie było możliwe ze względu na koronawirusa. Dziś również z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie wyjdzie  39 Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza znana wcześniej pod nazwą Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.