Pierwsza ofiara załamanego lodu

Legionowskie WOPR opisało interwencję, jaka miała miejsce nad Zegrzem. Jest pierwsza ofiara załamanego lodu. O mały włos nie byłyby dwie.

Fot. Pixabay

„Dziś razem z zespołami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyliśmy w akcji ratunkowej na terenie podmarzniętego Jeziora Zegrzyńskiego” – pisze Legionowskie WOPR.

„Mężczyzna wezwał pomoc z powodu psa, pod którym załamał się lód. Pomimo interwencji ratowników zwierzęcia nie udało się uratować. Podczas próby pomocy zwierzęciu mężczyzna, które wezwał dziś pomoc, sam wpadł do wody” – opisują ratownicy.

Przy okazji wydarzeń WOPR apeluje o rozwagę i przypomina zasady bezpieczeństwa nad akwenami podczas zimy:

  • pokrywa lodowa mimo kilku dni mrozów jest bardzo cienka i niestabilna. Nie jest w stanie bezpiecznie utrzymać ani zwierzęcia, ani człowieka!
  • pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić na podmarzniętą taflę!
  • koniecznie trzeba ostrzec dzieci, czym może skończyć się brawura i wejście na podmarzniętą powierzchnię akwenu!
  • podczas spacerów w pobliżu akwenów psy należy wyprowadzać na smyczy.
  • trzeba zapamiętać: wchodząc na lód bez odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia, żeby pomóc zwierzęciu albo człowiekowi, samemu można zginąć!
  • świadkowie wypadku na lodzie powinni najpierw zadbać o własne bezpieczeństwo a w kolejnym kroku niezwłocznie wezwać pomoc: przypominamy numer ratunkowy nad wodą: 601 100 100 lub numer alarmowy 112.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c